položek
s DPH
 • Zobrazit

EVANS vysoce výkonná chladící kapalina bez vody 5L

EVA01Kód:

EVANS HIGH PERFORMANCE WATERLESS COOLANT

Výrobce:
Dodání 5-7 pracovních dnůDostupnost:
2 399  / ksCena s DPH:
Množství:
ks
EVANS vysoce výkonná chladící kapalina bez vody 5L

Popis: EVANS vysoce výkonná chladící kapalina bez vody 5L

Chladicí kapalina Evans High Performance bez obsahu vody je určena pro všechny vznětové a benzínové motory. 
Evans chladicí kapalina eliminuje řadu problémů spojených s vodou v konvenčních vodních chladicích systémech, přičemž zvyšuje spolehlivost a životnost motoru. 
Milujete své vozidlo - zaslouží si to Evanse.

Typy motoru

 • Moderní benzín
 • Klasický benzín
 • Vintage benzín
 • Diesel
 • LPG
 • CNG

Používání

Chladicí kapalina Evans High Performance je připravena k použití - není potřeba žádná voda. Neobsahuje silikáty ani fosfáty a nevyžaduje doplňkovou přísadu pro chladící kapalinu (SCA).

 • Bod varu: Nad 190 ° C
 • Vlastnosti proti zamrznutí: Chrání do -40 ° C
 • Výhody : eliminuje koroze a kavitace čerpadla, snižuje systémový tlak, zabraňuje přehřátí, maximalizuje BHP.
 • Životnost : doživotní *
 • Další informace o bezvodé chladící kapalině

Instalace

Chcete-li zajistit úspěch pomocí chladicí kapaliny Evans High Performance, postupujte podle doporučené procedury instalace . Evans doporučuje, vyčistit chladící systém  výplachem Evans před použitím chladicí kapaliny Evans High Performance, pro dokonalé vyčištění systému po vypuštění staré chladicí kapaliny.

  •  
 Konverze

 

Přecházíme na Evans

Konverze Vašeho vozidla na Evans chladící kapalinu je jednoduchý a přímočarý proces, který zabere přibližně hodinu. Evans funguje nejlépe, když je v chladícím systému méně než 3% obsah vody, proto je důležité odstranit vody co nejvíce můžete.

 

 

 

Krok 1.

Vypouštění staré náplně.

 

Přestože to není bezpodmínečně nutné, doporučujeme zahřát motor. To Vám pomůže zajistit, že jakýkoliv sediment se částečně uvolní a viskozita chladící kapaliny bude snížena. Vypusťte stávající chladící kapalinu z chladícího systému včetně chladiče, výpustného šroubu na bloku motoru (je-li k dispozici), všech hadic a výměníku topení. Mějte na paměti, že běžná nemrznoucí směs je toxická a měla by být shromážděna a zlikvidována zodpovědným způsobem.

 

Tipy & Triky

 

Profouknutí chladícího systému stlačeným vzduchem po vypuštění kapaliny pomůže odstranění všech zbytků v záhybech a skrytých místech. Rovněž Vám pomůže umístění vozu na zvedák a jeho naklonění k vypouštěcímu otvoru.

 

Krok 2.

Použití proplachu Evans Prep Fluid.

 

Chcete-li následně zajistit, že chladící systém je maximálním možným způsobem zbaven vody, doporučujeme použití proplachu Evans Prep Fluid. Tato hygroskopická kapalina absorbuje veškeré zbytky vody a odstraní volnou špínu a šupinky rzi. Naplňte chladící systém proplachem Evans Prep Fluid, nastartujte motor a nechte jej prohřát na běžnou provozní teplotu. S vozidlem můžete i krátkodobě a nenáročně popojiždět. Následně nechte okruh vychladnout a proplach vypusťte stejným způsobem jako kapalinu v Kroku 1.

 

Tipy & Triky

 

Potom, co jste vypustili proplach Prep Fluid, uložte jej do dobře uzavřeného obalu, protože může být použit několikrát. Při jeho zněčištění volnými částicemi špíny a rzi jej před uskladněním doporučujeme přelít přes jednoduchý papírový filtr.

 

 

 

Krok 3.

Naplnění kapalinou Evans Waterless Coolant.

 

Naplňte systém správným druhem chladící kapaliny Evans. Nastartujete motor a nechte jej dosáhnout obvyklé provozní teploty, aby se vytěsnil případný zachycený vzduch. Po prvním použití vozidla zkontrolujte hladinu chladící kapaliny a dolijte ji, pokud to bude nutné.

 

*Pokud nebude chladící systém ponechán otevřen přístupu vzduchu nebo náhodně kontaminován vodou, vydrží stejně dlouho, jako motor samotný. Zapomeňte na chladící kapaliny typu longlie, Evans je NAVŽDY!


KATEGORIE

Máte nápad, připomínku či vzkaz? Napište nám!

Platební metody
Související zboží

FastCentrik® - Pronájem e-shopu

JavaScript musí být povolen